250 دستاورد پژوهشی تازه را دانشگاه تهران به نمایش می گذارد

چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران، مقارن با هشتادمین سال تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران، یازدهم و دوازدهم اسفند ماه در محل پردیس مرکزی دانشگاه برگزار می‌شود.

چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران، مقارن با هشتادمین سال تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران، یازدهم و دوازدهم اسفند ماه در محل پردیس مرکزی دانشگاه برگزار می‌شود.

دکتر ناصر معصومی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران در یک نشست خبری از جمله اهداف کلان این نمایشگاه را فراهم کردن زمینه آشنایی جامعه با توانمندی‌ها و دستاوردهای دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی، آشنایی پژوهشگران ، دانشگاهیان و اعضای هیات علمی با توانمندی‌های یکدیگر و زمینه‌سازی برای همکاری‌های بین رشته‌ یی، ایجاد فضای انگیزه، نشاط، امید، تحرک علمی، خلاقیت و پرسشگری در فضای دانشگاه عنوان کرد.
معصومی افزود: عرضه جامع توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه به ارکان مختلف حکومت و دستگاه‌های دولتی به منظور بسترسازی برای برنامه‌های کلان کشور، زمینه‌سازی برای برقراری ارتباطات، گفت‌وگوها، تعاملات و عقد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها با دستگاه‌های دولتی و بخش‌های مختلف جامعه و ایجاد بستری مناسب برای توسعه اقتصاد دانش بنیان، دستیابی به استقلال هویت علمی، پژوهشی و فناوری، اجتماعی، ادبی و هنری از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با تاکید بر این که در این نمایشگاه، بازاری برای فروش ایده‌ها پیش بینی شده است، گفت: با برپایی این نمایشگاه می خواهیم نشان دهیم که دستاوردهای تحقیقاتی در راستای رفع نیازهای جامعه صورت می‌گیرد و این باور را در هیات علمی دانشگاه ایجاد کنیم که روز نمایشگاه را روز بازار و تجارت بدانند.
دکتر معصومی با بیان این که نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه تهران در هفت بخش برگزار می شود گفت: این حوزه‌ها شامل علوم پایه، علوم فنی مهندسی، کشاورزی، پزشکی، دامپزشکی، هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی و فناوری است.
به گفته ایشان همچنین در این نمایشگاه بیش از 250 دستاورد و ایده پژوهشی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و تمرکز بر روی آثار جدیدی است که قبلا به نمایش گذاشته نشده است.
رییس چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در یک فضای 1200 متری در قالب 102 غرفه در ضلع شرقی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
معصومی در پایان گفت: در این نمایشگاه 12 ایده نوآورانه به عنوان برگزیده معرفی و تقدیر می‌شوند که شش ایده دانشجویی و شش ایده مربوط به اساتید است.
منبع:ایسنا

دیدگاه جدیدی بگذارید