یبوست کودکان و راه درمان این بیماری

یبوست در کودکان معمولا به دلیل مصرف تنقلات شور و یا چیپس و پفک اتفاق می افتد ، اما چگونه و با چه خوراکی هایی این مشکل برطرف می شود ؟

یبوست در کودکان معمولا به دلیل مصرف تنقلات شور و یا چیپس و پفک اتفاق می افتد ، اما چگونه و با چه خوراکی هایی این مشکل برطرف می شود ؟

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، نقش اصلاح سبک زندگی در رفع یبوست بسیار مهم تلقی می‌شود و باید بدانیم که در درمان یبوست اساساً نیاز به مداخلاتی درمانی زیادی وجود ندارد و با برخی تدابیر ساده می‌توان یبوست را برطرف کرد.

روغن مالی شکم و دور ناف در افراد با طبع سرد خود موجب افزایش حرارت و حرکت روده‌ها می‌شود و در رفع یبوست موثر است. همچنین، کاهش مصرف فسدفودها و تنقلات خشک و ورزش و فعالیت‌های ساده مانند پیاده روی و حمام گرم در رفع یبوست موثر است.

از جملۀ علت‌های یبوست در کودکان، مصرف تنقلات شور یا تنقلات چسبنده است که هر دو مورد، در خوراکی‌هایی مانند پفک، چیپس، بیسکویت‌های شور و چوب شور جمع شده‌اند.

ناصر رضایی پور دستیار تخصصی طب سنتی در پیام تندرستی عنوان می‌کند: پس گام نخست در درمان یبوست کودکان، اصلاح رژیم خوراکی آنهاست و مصرف مداوم ملین های تحریکی اصلاً مناسب نیست.

بهترین توصیه‌های خانگی برای رفع یبوست کودکان، افزودن روغن بادام شیرین به غذاهای آنها و همچنین ماساژ آرام و دورانی شکم نوزادان و کودکان با روغن بادام یا زیتون یا کرچک است.

بنابراین چه خوب است که تنقلات مغذی و ارزشمندی چون مغز بادام و مویز و توت و انجیر خشک را جایگزین پاستیل و چیپس و پفک در جیب‌ها و کیف‌های مدرسه کودکان مان کنیم.

دیدگاه جدیدی بگذارید