گول تبلیغات دروغین زیبایی را نخورید

پوست بسیار حساس و وسیع است و به دلیل دارا بود ساختار پیچیده ، کار کردن دراین حوزه نیاز به تخصص دارد و هر شخصی با تبلیغ نمی تواند در زمینه زیبایی پوست فعالیت نماید

پوست بسیار حساس و وسیع است و به دلیل دارا بود ساختار پیچیده ، کار کردن دراین حوزه نیاز به تخصص دارد و هر شخصی با تبلیغ نمی تواند در زمینه زیبایی پوست فعالیت نماید

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، علیرضا فیروز دبیر علمی کنگره بین المللی پوست، زیبایی و لیزر اظهار داشت: متأسفانه امروزه بسیاری از افراد سودجو با تبلیغات دروغین به خصوص در بحث زیبایی پوست دُکان باز کرده اند و خودسرانه بدون داشتن تخصص در زمینه پوست اقدامات درمانی انجام می‌دهند؛ این افراد صدمات جبران ناپذیری را به سلامت افراد وارد می‌کنند.

فیروز با بیان اینکه کنگره امسال نسبت به سال‌های گذشته دارای ویژگی های خاصی است، اظهار داشت: در این دوره از کنگره  34 سخنران از 14 کشور دنیا که جزو سرآمدان رشته تخصصی پوست هستند آخرین نتایج و تحقیقات خود را ارائه می‌دهند، ضمن اینکه در زمینه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه بیماری‌های پوستی، زیبایی و لیزر نیز بحث و تبادل نظر می‌کنند.

وی افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی در درجه نخست باعث می‌شود از تحقیقات و دستاوردهای نوین دنیا در تشخیص بیماری و درمان بهره ببریم و از آن در برنامه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی داخل کشور استفاده کنیم.

فیروز در خصوص جایگاه کشورمان در دنیا بیان کرد: خوشبختانه در 10 سال اخیر در علوم پزشکی رشد چشمگیری را داشتیم تا جایی که بیشترین افزایش تعداد مقالات پزشکی را در دنیا داشتیم.

وی کمبود بودجه‌های پژوهشی را یکی از چالش‌های این حوزه دانست و گفت: متاسفانه در چند سال اخیر بودجه‌های پژوهشی دچار مشکل شده است. ضمن اینکه ورود غیرمتخصصان به حوزه درمانی پوست به خصوص زیبایی از دیگر چالش‌های ما به شمار می‌رود.

فیروز افزود: متأسفانه امروزه بسیاری از افراد سودجو با تبلیغات دروغین خصوصا در بحث زیبایی پوست دُکان باز کرده اند و خودسرانه بدون داشتن تخصص در زمینه پوست اقدامات درمانی انجام می دهند؛ این افراد صدمات جبران ناپذیری را به سلامت افراد وارد کرده اند.

وی ادامه داد: پوست وسیع ترین عضو بدن است که بسیار حساس است و ساختمان بسیار پیچیده ای دارد و دارای سلول‌های مختلف است، کسی باید در حوزه درمانی پوست وارد شود که به ساختار این عضو از بدن آشنایی کامل داشته باشد و در این راستا تخصص لازم را کسب کرده باشد.

فیروز در  خصوص تبلیغات شبکه‌های ماهواره ای مبنی بر معرفی انواع کرم، ماسک و دیگر موارد برای درمان ضایعات پوستی، تصریح کرد: به افراد توصیه می‌شود برای درمان هر ضایعه پوستی  به متخصص آن مراجعه کنند؛ متأسفانه مشکلی که در این زمینه در کشور ما وجود دارد این است که کنترل‌های قوی در این خصوص وجود ندارد تا جایی که بحث دخالت افراد ناوارد در حیطه پوست و زیبایی به یکی از چالش‌های بزرگ تبدیل شده است این در حالی است که بحث زیبایی نیز پایه‌های علمی علمی برای خود دارد.

دیدگاه جدیدی بگذارید