گودی چشم خود را فوری درمان کنید

برطرف کردن گودی وپف‌های زیر چشم و اطراف ناحیه چشم به آسانی امکان پذیر است.

 

برطرف کردن گودی وپف‌های زیر چشم و اطراف ناحیه چشم به آسانی امکان پذیر است.

 طبق مطالعات انجام شده توسط پژوهشگران در دانشگاه روچستر، بر طرف کردن گودی‌ها و پف‌های زیر چشم واطراف ناحیه چشم به راحتی امکان پذیر است.

معمولا درسنین 25 تا 35 سالگی اطراف چشم در مردان و زنان یک حالت فرو رفتگی به خود می‌گیرد و افتادگی زیر چشم در سنین 30 تا 45 سالگی شایع است.

خستگی، استعمال دخانیات، ژنتیک، شکلات آب و هوایی عوامل ایجاد پف یا سیاهی دور چشم هستند گاهی مشکلات کم‌خوابی یا پرخوابی و خستگی روزمره،باعث ایجاد این مشکلات هستند با کمک چند روش که در  زیر با آنها اشاره می‌شود تخفیف علائم امکان پذیراست.

چند روش برای بر طرف کردن گودی و پف زیر چشم:

چای کیسه‌ای: 

برای مصرف این چای، پیشنهاد می‌شود دو بسته چای مصرف شده را به مدت 10 دقیقه در یخچال قرار  دهید و بعد به حالت خوابیده روی چشم‌هایتان بگذارید. این روش بسیار مناسب برای روزهایی است که از کم خوابی یا پر خوابی، زیر چشم پف می‌کند.

پوست خیار: 

خیار حاوی ویتامین K  و مناسب فعال سازی جریان خون است دو برش دایره‌ای خیار را به مدت 10 دقیقه در یخچال گذاشته سپس به مدت 10 دقیقه روی چشم‌های بسته قرار دهید .

یخ: 

 

سرما نیز جریان خون اطراف چشم و طبع جریان مویرگ‌های زیر چشم را نیز فعال می‌کند البته اثر بخشی سرما و یخ سریع است، اما پایدار نیست و حدودا 20 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. پیشنهاد می‌شود کمی یخ را در دستکش و یا کیسه قرار داده و به مدت 10 دقیقه روی زیر چشم‌ها قرار دهید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید