کم سن ترین بیمار کلیوی زنجان با موفقیت عمل شد

کم سن ترین بیمار کلیوی زنجانی مورد عمل پیوند کلیه قرار گرفت و این عمل با موفقیت همراه بود ، این خبر را مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی اعلام کرد

کم سن ترین بیمار کلیوی زنجانی مورد عمل پیوند کلیه قرار گرفت و این عمل با موفقیت همراه بود ، این خبر را مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی اعلام کرد

به گزارش ایرنا، 'محمد رضا طهماسبی' روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ' معصومه الماسی' دختر 11 ساله ایجرودی که به علت نارسایی کلیه در لیست انتظار گیرندگان کلیه بود پس از سالها پیوند کلیه شد.

وی یادآوری کرد: این بیمار ساکن روستای 'قره سید' از توابع شهرستان ایجرود است که به مدت دو سال به نارسایی کلیه مبتلا بود و هفته ای سه بار با طی مسافت و مشقت های زیاد برای دریافت خدمات مورد نیاز به بیمارستان ولی عصر(عج) زنجان مراجعه می کرد.

طهماسبی ادامه داد: متاسفانه کم سن و سال بودن این دختر و کوچکی کلیه ها موجب شده بود کلیه های اهدایی برای پیوند به وی مناسب نباشد.

وی ابراز کرد: کلیه های کودکان در مقایسه با بزرگسالان کوچک بوده و عمل پیوند نیز تحت شرایط خاص انجام می گیرد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان تصریح کرد: پس از انتظار روزها و ماهها پیوند کلیه این دختر 11 ساله هفته گذشته در بیمارستان شهید مدرس تهران با موفقیت انجام شد.

وی وضعیت جسمانی این بیمار را مناسب ارزیابی کرد و یادآورشد: این بیمار از بیمارستان ترخیص شده و با سلامتی به آغوش خانواده بازگشته است.

طهماسبی هزینه های جانبی هر بیمار دیالیزی در این استان را هرهفته بالغ بر 14 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: طی یکسال گذشته برای 260 بیمار دیالیزی این استان اعتباری بالغ بر 43 میلیارد و 680 میلیون ریال از بودجه درمانی و شخصی هزینه شده است.

به گفته این مسوول تا کنون 600 بیمار پیوند کلیه شده اند و 400 بیمار نیز تحت مراقبت و پیشگیری قرار دارند.

هم اکنون یکهزار و 290 بیمار کلیوی تحت پوشش انجمن این استان قرار دارند.

دیدگاه جدیدی بگذارید