چربی ها را با ادویه و میوه بسوزانید

اگر دلتان می خواهد اندام مناسب داشته باشید و لاغر بمانید و یا لاغر شوید باید در مورد مواد غذایی چربی سوز و برخی چاق کننده ، بنابراین باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به هدف خود دست یابید

اگر دلتان می خواهد اندام مناسب داشته باشید و لاغر بمانید و یا لاغر شوید باید در مورد مواد غذایی چربی سوز و برخی چاق کننده ، بنابراین باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به هدف خود دست یابید

در این مقاله با برخی از این مواد غذایی و خواص آنها آشنا خواهید شد

 لیمو ترش

لیمو حاوی اسید سیتریک بوده و متخصصان تغذیه معتقدند اگر هر روز صبح و بیست دقیقه قبل از مصرف صبحانه، یک عدد لیمو ترش را در لیوان آب گرم چکانده و میل کنید نه تنها برای فعالیت کبد مفید و سودمند است بلکه چربی سوزی را نیز به دنبال دارد.

 دارچین دشمن قندخون

دارچین، ادویه ای است که سوخت و ساز بدن را افزایش داده تا از چربی های ذخیره شده در بدن استفاده شود. با مصرف دارچین می توان قند ذخیره شده را بهتر و کارآمدتر سوزاند و سطح قند خون را کاهش داد.

 سیب جلوی اشتها را می گیرد

سیب، حاوی ماده ای به نام پکتین است که می تواند میزان کلسترول خون را کاهش داده، جلوی اشتها را گرفته و باعث سیری شود.  

 سرکه

سرکه، یکی دیگر از چربی سوزهایی است که در پیشگیری از تجمع چربی ها در بدن و افزایش وزن سودمند است. 

 مصرف قهوه

کافئین موجود در قهوه می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش داده اما مصرف بیش از سه فنجان قهوه در طول روز می تواند مضر باشد.

 فلفل قرمز

 کپسایسین موجود در فلفل قرمز می تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد.

لبنیاات کم چرب

محصولات لبنی سرشار از کلسیم بوده و در کنترل و تنظیم کالری نقش داشته و می توانند سوخت و ساز بدن را افزایش داده و منجربه کاهش وزن شوند.

 سفیده تخم مرغ

افرادی که رژیم های لاغری دارند می توانند زرده تخم مرغ که سرشار از کالری است را جدا کرده و سفیده آن را به تنهایی مصرف کنند تا از فواید چربی سوزی این خوراکی برخوردار شوند.

 مصرف چای سبز

چای سبز حاوی ماده ای به نام پلی فنول است که نه تنها باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده بلکه می تواند  کاهش وزن را نیز به دنبال داشته باشد.

 سبوس جو دوسر

مصرف روزانه سبوس جو دو سر می تواند باعث لاغری شود زیرا این سبوس حاوی فیبرهای محلول در آب و همینطور فیبر پکتین است که می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به لاغری نیز کمک کند.

مهرنیوز

دیدگاه جدیدی بگذارید