پزشک ، 5 دقیقه را مساوی با 5 سال می داند

خواص و فواید چای سبز و اولانگ

راز جوان ماندن از نگاه پزشک متخصص : حتما تا کنون برای شما این سوال پیش آمده است که چرا بدن انسان پیر میشود و چه بلایی سر سلولهای بدن می آید ؟ اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم باید بگوییم این تحول به خاطر بخشی از DNA  ماست که مسئولیت کنترل زمان بدن را به عهده دارد و هر چه سن بالاتر می رود این بخش کوچکتر می شود ، به این بخش تیلومر می گویند.


 در یکی از جدیدترین مطالعات دانشمندان مشخص شد چای سبز و چای اولانگ بر تیلومر ها تاثیر می گذارند که نهایتا به طولانی تر شدن عمر می انجامد و باعث می شود دوران پیری دیرتر به سراغ افراد بیاید .

در این مطالعه دو گروه از افراد مورد بررسی قرار گرفتند ، گروهی که به طور میانگین و مرتب بیشتر از 3 فنجان چای سبز و یا چای اولانگ (oolong ) مصرف می کردند ، این گروه در مقایسه با گروهی که کمتر از یک فنجان مصرف می نمودند ، علامت و نشانه های کمتری از پیر شدن سلول را نشان می دادند . به طوری که فرسودگی و گسستن سلول در افراد این گروه ( علاقه مندان به چای )  به میزان 5 سال کاسته شده بود .

 در یکی از جدیدترین مطالعات دانشمندان مشخص شد چای سبز و چای اولانگ بر تیلومر ها تاثیر می گذارند که نهایتا به طولانی تر شدن عمر می انجامد و باعث می شود دوران پیری دیرتر به سراغ افراد بیاید

 

نشانگر سن :

محققان در این مطالعه به طور ویژه بر روی تیلومرها (Telomeres ) که بخشی از DNA  هستند و در انتهای رشته های DNA  به عنوان محافظ وجود دارند تحقیق کردند . هنگام هر تقسیم و تکثیر سلول ، تیلومرها کمی کوتاه تر می شوند بنابراین هر چه انتهای رشته های DNA  کوتاه تر باشند ، سلول های شما پیرتر هستند .

در پایان این مطالعه ، کسانی که اشتیاق و تمایل بیشتری به نوشیدن چای (سبز و اولانگ ) داشتند در مقایسه با کسانی که کمتر از یک فنجان چای می نوشیدند ، دارای تیلومرهای طولانی تری بودند .

زمان را به عقب برگردانید

محققان براین باورند که موادی به نام آنتی اکسیدانتها (Antioxidants ) در چای وجود دارد که طول تیلومر ها را بلندتر و طولانی تر نگه می دارد . آنتی اکسیدانت ها اثر خود را به صورت یک واکنش زنجیره ای سودمند نشان می دهند .

محققان براین باورند که موادی به نام آنتی اکسیدانتها (Antioxidants ) در چای وجود دارد که طول تیلومر ها را بلندتر و طولانی تر نگه می دارد . آنتی اکسیدانت ها اثر خود را به صورت یک واکنش زنجیره ای سودمند نشان می دهند .

 

این مولکول ها بر علیه مرض هایی که به سلول ها صدمه می زنند می جنگند و فعالیت می کنند . این مریضی ها عبارتند از سرطان ، مرض قند و عوارض و بیماری های قلبی .هنگام اینگونه آسیب ها جهت مرمت و ترمیم صدمه ، سلول ها تقسیم و تکثیر می شوند که نهایتا باعث کوتاه شدن تیلومر ها ، ( که یک منبع محدود هستند ) می شود

 

پس ، فواید بسیاری در چای وجود دارد که باید از آن به طور مرتب و متعادل استفاده شود .

دیدگاه‌ها

تصویر mehran

خیلی جالب بود ، تا حالا نمی دونستم چای سبز اینقدر مفیده برای بدن انسان

دیدگاه جدیدی بگذارید