نوشیدن برای انرژی ؟

نوشیدن برای انرژی

 

کافئین به عنوان یک محرک کاملا می تواند به میزان انرژی شما بیافزاید . اما آیا می دانستید که باعث کاهش انرژی هم می شود ؟ اینگونه عکس العمل بستگی به مقدار و نحوه استفاده کافئین دارد .

 کافئین باعث افزایش هوشیاری می شود ، لذا مصرف یک فنجان قهوه قبل از رفتن به جلسه یا شروع کردن یک پروژه می تواند باعث تیز تر و هوشیار تر شدن ذهن و فهم شما  شود .

 

 

 

 

 

 

نوشیدن قهوه باعث افزایش انرژی می شود

 

اما در مورد نوشابه های انرژی زا ؟ 

 

این دسته از نوشیدنی ها با توجه به داشتن طرفداران زیاد ، دارای یک فرمول سحرآمیز نیستند . اما در خیلی از این نوشابه ها به علاوه کافئین بیشتر ، مقدار بسیار زیادی شکر هم وجود دارد . ولی برای بدست آوردن اثرات انرژی زای کافئین ، شما باید از آن به طور سنجیده و عاقلانه مصرف کنید .

 

مضرات نوشابه های انرژیزا

 

کافئین باعث کم خوابی می شود مخصوصا وقتی در مقدار بسیار زیاد پس از ساعت 2 بعدازظهر ( یا ظهر اگر شما به کافئین حساس هستید ) مورد استفاده قرار گیرد . بعضی از افراد آنقدر به اثرات کافئین حساس هستند که حتی مصرف یک فنجان قهوه صبح می تواند در نظم خواب آنها هنگام شب دخالت کند که نهایتا باعث کاهش انرژی در این افراد خواهد شد ، پس اگر شما جزو این دسته افراد هستید بهتر است کافئین را به طور کامل ترک کنید .

منبع گزارش : دانشکده علوم پزشکی هاروارد

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد