مسئول درمانگاه پزشکی ورزشی- طب سوزنی بیمارستان مسیح دانشوری: تسکین دردهای اسکلتی و بیماریهای روحی با طب سوزنی.

ادیب گفت: بررسی ها نشان داده است که طب سوزنی بر روی دردهای قسمتهای عضلانی، اسکلتی، سر دردها مثل میگرن، استئوآرتریت ها، کمر درد، دردهای شانه و گردن و همچنین دردهای روحی مثل افسردگی و اضطراب و خشم هم تاثیر خوبی دارد.

ادیب گفت: بررسی ها نشان داده است که طب سوزنی بر روی دردهای قسمتهای عضلانی، اسکلتی، سر دردها مثل میگرن، استئوآرتریت ها، کمر درد، دردهای شانه و گردن و همچنین دردهای روحی مثل افسردگی و اضطراب و خشم هم تاثیر خوبی دارد.

دکتر هانیه ادیب، از فعال بودن این درمانگاه در رزوهای شنبه و چهارشنبه در این بیمارستان خبر داد و گفت: در این درمانگاه بیماران مبتلا به آسیب های ورزشی و دردهای کمر، گردن، شانه، زانو و سایر مفاصل ویزیت و درمان می شوند.
مسئول درمانگاه طب ورزشی با اشاره مطالعات صورت گرفته در خصوص طب سوزنی اظهار کرد: طب سوزنی علاوه بر موثر بودن بر روی دردهای عضلانی، اسکلتی و مفاصل بر روی کاهش وزن هم موثر است.
او با بیان این مطلب که تاثیر نقش طب سوزنی بر روی بسیاری از بیماریهای جسمی و روحی بررسی شده است گفت: طب سوزنی بر روی دردهای قسمتهای عضلانی، اسکلتی، سر دردها مثل میگرن، استئوآرتریت ها، کمر درد، دردهای شانه و گردن و همچنین دردهای روحی مثل افسردگی و اضطراب و خشم هم تاثیر خوبی دارد.
وی با اشاره به طب سوزنی به عنوان درمانی مکمل در کنار سایر درمان ها گفت: بیشتر پزشکان طب سوزنی غربی معتقدند طب سوزنی با فشار بر روی نقاط خاصی باعث تحریک اعصاب، ماهیچه ها و بافت های همبند می شود و این تحریک باعث افزایش ترشح مسکن های طبیعی بدن و همچنین افزایش جریان خون در بدن می شود.
دکتر ادیب درباره تعریف طب سوزنی اظهار کرد: طب سوزنی شامل فرو کردن سوزن های بسیار نازک در پوست و بر روی نقاط استراتژیکی و حیاتی بدن می شود و بیشتر برای درمان درد مورد استفاده قرار می گیرد.
ایشان با بیان این مطلب که انجام طب سوزنی به روش غربی شکل جامع و موثرتری است و در قسمتهای عضلانی- اسکلتی اثرات بیشتری دارد اظهار کرد: تعداد جلسات انجام طب سوزنی بر اساس سیر درمان و تشخیص پزشک انجام می گیرد و معمولا اثرات طب سوزنی بعد از 3- 4 جلسه شروع می شود.
دکتر ادیب تاکید کرد: فواید استفاده از طب سوزنی به عنوان راهی برای کنترل و درمان انواع درد در خیلی از افراد ثابت شده است و همچنین تحقیقات نشان داده که طب سوزنی در افرادی که به عملکرد آن معتقدند بیشتر است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه جدیدی بگذارید