مراقبت های پزشکی خانم ها در هنگام سفر

ر زمان سفر برای پیشگیری از بیماری های قارچی خانم ها باید مواردی را مد نظر داشت تا هر چه بیشتر از سفر لذت برد

در زمان سفر برای پیشگیری از بیماری های قارچی خانم ها باید مواردی را مد نظر داشت تا هر چه بیشتر از سفر لذت برد 

یک جراح و متخصص زنان گفت: برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی، پوشیدن لباس زیرنخی، خشک کردن و تعویض لباس‌های زیر خیس یا نمدار به هنگام رفتن به دستشویی و استفاده از لبنیات به ویژه ماست توصیه می‌شود.

به گزارش وبدا ،دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی با اشاره به اینکه خارش در خانم‌ها یکی از مشکلاتی است که به هنگام سفر آزاردهنده است گفت: این مشکل گاه غیرقابل تحمل است ولی با استفاده از راهکارهای ساده درمانی تا قبل از رسیدن به پزشک قابل تحمل می شود.

وی با بیان اینکه خارش ناحیه تناسلی اغلب ناشی از عفونت‌های قارچی این ناحیه است، گفت: این عفونت با علایمی مانند ترشحات سفید رنگ و پنیری شکل بروز می کند.

این جراح و متخصص زنان خاطرنشان کرد: در مواردی که خارش زمینه عصبی اغلب پس از یک روز پر استرس ایجاد می‌شود با استفاده از داروهای گیاهی آرام بخش مانند گل گاوزبان همراه با سنبل الطیب می توان آرامش نسبی را بدست آورد تا پس از آن با استفاده از درمان‌های دارویی موقتا با این مشکل کنار آمد و سپس با مراجعه به پزشک و معاینه، علت اصلی بیماری برطرف شود.

دکتر هاشمیان نایینی یادآور شد: استفاده از لباس های نخی و گشاد ،خصوصا در هنگام مسافرت که رعایت بهداشت دشوارتر است، در پبشگیری از عفونت‌های قارچی بسیار موثر است.

وی با اشاره به استفاده روزانه برخی خانم‌ها از مواد شوینده جهت رعایت بهداشت ناحیه تناسلی گفت: استفاده مکرر از این مواد موجب برهم زدن محیط طبیعی واژن شده و زمینه ی بروز عفونت های قارچی را فراهم می کند.  

دکتر هاشمیان نایینی در پایان یادآور شد: برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی، پوشیدن لباس زیرنخی، پرهیز از دوش واژینال به غیر از موارد ضروری، خشک کردن و تعویض لباس‌های زیر خیس یا نمدار به هنگام رفتن به دستشویی و استفاده از لبنیات به ویژه ماست (توان سیستم ایمنی بدن را  افزایش می دهد)  توصیه می‌شود.

وزارت بهداشت 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد