شیرطلایی آرامبخشی مفید

شاید در مورد شیر طلایی شنبده باشید ، دوست دارم این را به عنوان یک ضد تورم ، چایی بدون کافئین تصور کنم و بله خیلی خوشمزه و لذیذ و آرام بخش است و فوق العاده برای شما معرفی کنم .

شاید در مورد شیر طلایی شنبده باشید ، دوست دارم این را به عنوان یک ضد تورم ، چایی بدون کافئین تصور کنم و بله خیلی خوشمزه و لذیذ و آرام بخش است و فوق العاده برای شما معرفی کنم .

شیر طلایی یک نوشیدنی سنتی است که اخیرا مورد توجه قرار گرفته ، تاثیرات بسیار بالایی که بر روی بدن دارد به تازگی کشف شده است و مورد تایید قرار گرفته است . حتی در کافی شاپ ها نیز به عنوان یک نوشیدنی خوشمزه سرو می شود . اما شاید نوشیدنی ای که زرد چوبه داشته باشد چندان خوشایند به نظر نرسد .


 نوشیدن زرد چوبه ؟!! وااااااای

زرد چوبه یک ادویه خارق العاده است ، کورکومین ( curcumin ) یک ماده قوی ضد تورم در زرد چوبه است و در رابطه با صدها بیماری مختلف مورد تحقیق قرار گرفته و در اکثر موارد نتیجه مثبت داده است .


حافظه ضعیف ؟ درد مفصل ؟ قند خون ؟

باورتان بشود یا نه ! زرد چوبه  برای تمام این مشکلاات موثر است . زرد چوبه دارای خواص آنتی اکسیدانت و ضد سرطان و همچنین سیستم ایمنی ، سطح سالم کلسترول ، سم زدایی کبد ، تنظیم متابولیک و فشار خون و سلامت پوست و ... را مورد حمایت و بهبود قرار می دهد .
اگر می خواهید ادویه ای برای سلامت خود در نظر بگیرید باید واقعا زردچوبه باشد اما عوض اینکه پودر زرد چوبه را روی غذا بپاشید ، باید توجه داشته باشید چطور آنرا مصرف کنید . زرد چوبه به تنهایی نمی تواند به راحتی جذب بدن شود بنابراین خمیر طلایی مشکل گشا خواهد بود .
به صورت سنتی خمیر طلایی مخلوطی از زرد چوبه ، روغن نارگیل و فلفل سیاه می باشد ، با توجه به اینکه این مخلوط کمی عجیب به نظر می آید اما به شدت قوی است ، هنگامی که همه این سه مورد با هم ترکیب شوند و مورد مصرف قرار گیرند ، فلفل سیاه باعث افزایش جذب زرد چوبه توسط بدن تا حدود 100 درصد می گردد . این به دلیل وجود ماده ای به نام پپرین (  piperine ) در فلفل سیاه است که مسئول میزان تندی فلفل است .


در رابطه با روغن نارگیل کورکومین در چربی قابل حل است ، این بدان معناست که اگر شما یک منبع چربی را مصرف نکنید جذب و هضم کورکومین به سختی در بدن انجام می شود . با زرد چوبه ، فلفل سیاه و روغن نارگیل ، خمیر طلایی به شما اجازه می دهد که بالاترین حدی که بدنتان توانایی دارد جذب کند و این بدین معنیست که تمام فواید ضد التهابی و خوشمزه آن را دریافت خواهید کرد . و برای همین است که کارهای سنتی هندی بسیار سالم هستند . آنها دارای زردچوبه همراه با یک نوع روغن و فلفل سیاه می باشد .


اما احتمالا شاید مصرف روزانه زردچوبه چندان به مزاج شما خوش نیاید اما هنوز علاقه مند هستید فواید زردچوبه را به سبکی خوش طعم تر بجای خمیر طلایی تند وارد دهان خود کنید ! خب راه حل شیر طلایی است .
یک نوشیدنی بنا به دستور طب سنتی هندوستان (  Ayurvedic ) شیر طلایی است که خمیر طلایی را به یک نوشیدنی مغذی ، آرام بخش و گرم کننده تبدیل می کند .


مواد لازم برای تهیه شیر طلایی :
2 فنجان شیر غیر حیوانی ( شیرهای گیاهی مثل بادام و نارگیل )
یک چهارم قاشق نهارخوری خمیرطلایی ( به مقدار زیاد درست کرده و در یخچال نگه داری کنید )
یک چهارم قاشق نهار خوری زنجبیل تازه پوست کنده  و رنده شده – چوب های دارچین بنا به سلیقه
عسل به میزان لازم
همه مواد را بجز عسل در یک شیرر جوش ریخته و روی گرمای کم به صورت آهسته حرارت دهید تا هنگامی که گرم و یکنواخت شود .
سپس از روی شعله بردارید و عسل را اضافه کنید ، آنرا در فنجان ریخته و از نوشیدن آن لذت ببرید یا در یخچال بگذارید و با یخ به صورت سرد مصرف کنید .
در نهایت لذت ببرید از فواید خمیر طلایی همراه با قابلیت متعادل کردن قند خون توسط دارچین و بهبودی هضم غذا توسط ذنجبیل.
برای نتیجه گیری بهتر می توانید دو الی سه بار در روز این نوشیدنی را مصرف کنید ، ضمنا می توانید خمیر طلایی را به برنج اضافه کنید و یا ماست .

اما بهترین نوشیدنی برای شروع یک روز پاییزی همان شیر طلایی است ، این مسئله باعث می شود روز بعد با درد کمتر و انرژی بیشتر روز را آغاز کنید .

 

دیدگاه جدیدی بگذارید