سیب شما را از پزشک بی نیاز می کند

سیب میوه ای با خواص فراوان است و محققان بر این عقیده اند که خوردن سیب می تواند از بیماری های قلبی جلوگیری کند

سیب میوه ای با خواص فراوان است و محققان بر این عقیده اند که خوردن سیب می تواند از بیماری های قلبی جلوگیری کند

نتایج حاصل از یک پژوهش نشان داده است که شهروندان انگلیسی با خوردن روزی یک عدد سیب سالانه از 8500 مورد مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی پیشگیری می کنند .

 نتایج یک پژوهش انگلیسی که در bmj به چاپ رسیده است نشان می دهد افراد بالای 50 سال که هر روز یک عدد سیب می خورند خطر مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی را کاهش می دهند . 

محققان بررسی هایی بین سیب و قرص های استاتین انجام داده و به این نتیجه رسیدند که سیب نیز به اندازه ی استاتین ها در پیشگیری از سکته ی قلبی و مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی موثر است استاتین ها همان داروهای ضد کلسترول هستند که برای کاهش بیماری های قلبی عروقی تجویز می شوند. 

البته به عقیده برخی از متخصصان مصرف زیاد این داروها عوارض جانبی به همراه دارد. به عقیده ی همین متخصصان می شود با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و مصرف مواد غذایی مفید به طور طبیعی و بدون دارو از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کرد.

مصرف زیاد استاتین ها احتمال دیابت و برخی از بیماری های دیگر را نیز افزایش می دهد که خوشبختانه سیب چنین خاصیتی ندارد محققان بعد از بررسی های مختلف مشاهده کردند که در کشور انگلیس با مصرف قرص های استاتین می توان سالانه از 9400 مورد مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کرد و با مصرف روزانه یک عدد سیب نیز می توان از بروز 8500 مورد مرگ ومیر ناشی از این بیماری جلوگیری کرد ... البته این تفاوت وجود دارد که مصرف زیاد استاتین ها احتمال دیابت و برخی از بیماری های دیگر را نیز افزایش می دهد که خوشبختانه سیب چنین خاصیتی ندارد . 

محققان معتقدند که همان ضرب المثل قدیمی یعنی «روزی یک عدد سیب بخور تا اسیر مطب دکتر نشوی» کاملا درست است . به عقیده ی این محققان مصرف روزانه یک سیب و داشتن رژیم مدیترانه ای یا مشابه آن یک روش مطمئن و کم هزینه و بدون عوارض جانبی برای پیشگیری از مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی عروقی است

دیدگاه جدیدی بگذارید