سه سامانه و دانشنامه زیست‌فناوری رونمایی شدند

در نمایشگاه بین المللی تهران سومین جشنواره و نمایشگاه زیست فناوری ایران با حضور 100 شرکت و مرکز تحقیقاتی آغاز به کار کرد.

در نمایشگاه بین المللی تهران سومین جشنواره و نمایشگاه زیست فناوری ایران با حضور 100 شرکت و مرکز تحقیقاتی آغاز به کار کرد.

 دبیر علمی سومین جشنواره و نمایشگاه زیست فناوری گفت: این جشنواره و نمایشگاه به همت ستاد توسعه زیست فناوری از پنجشنبه 31 اریبهشت ماه آغاز شده و تا دوم خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: در این جشنواره 100 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری، مرکز تحقیقات، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دستاوردهای خود را عرضه می‌کنند.

دکتر سیروس زینلی با اشاره به برنامه‌های این دوره از جشنواره زیست فناوری اظهار داشت: در این جشنواره علاوه بر برگزاری کارگاه‌های تخصصی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، 3 نشست تخصصی در حوزه‌های مرتبط با زیست فناوری برگزار  خواهد شد.

دبیر علمی سومین جشنواره زیست فناوری، "زیست فناوری و اقتصاد دانش بنیان"، "روند و آینده زیست فناوری پزشکی" و " زیست فناوری در حوزه کشاورزی" را از عناوین نشست‌های تخصصی این جشنواره نام برد.

در این مراسم با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از دانشنامه زیست‌فناوری رونمایی شد.

همچنین "سامانه زیست فناوران ایران"‌ که حاوی کلیه اطلاعات زیست فناوان، پایان نامه‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه است راه‌اندازی و رونمایی شد.

"سامانه آماری زیست فناوری ایران"‌از دیگر سامانه‌های رونمایی شده بود که محتوای آن شامل وضعیت ایران در حوزه زیست فناوری و رصد دنیا در این حوزه است.

علاوه بر آن از "دانشنامه زیست فناوری ایران"‌نیز رونمایی شد. این دانشنامه مشتمل بر کلیه دارایی‌های ایران در حوزه زیست فناوری شامل دانشمندان، دانشجویان، شرکت‌های فعال در این حوزه، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و سیاست‌ها و قوانینی است که در آینده برای سیاستگذاری‌های کلان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

منبع:ایسنا

دیدگاه جدیدی بگذارید