راه مطمئن برای برنزه شدن !!!!

ار برایتان مهم است پوستی برنزه و داشته باشید و به دنبال هر راهی برای این امر هستید بهتر است این مقاله را مطالعه کنید

اگر برایتان مهم است پوستی برنزه داشته باشید و به دنبال هر راهی برای این امر هستید بهتر است این مقاله را مطالعه کنید 

به گزارش شهرپزشک از ایرنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی ، موسسه بهداشت و مراقبت های عالی انگلیس در تازه ترین راهنمای خود می گوید که حتی اگر پوست برنزه باشد می تواند زیر نور آفتاب آسیب ببیند به همین علت این موسسه توصیه می کند که از کرم ضدآفتاب با فاکتور حداقل 15 استفاده شود.

بر اساس یافته های مطالعاتی موسسه ملی بهداشت و مراقبت های عالی انگلیس (NICE) ، باید میان فواید ناشی از تولید ویتامین D زیر نور آفتاب با خطرات سرطان پوست تعادلی ایجاد کرد.

بسیاری از بزرگسالان درانگلیس دچار کمبود ویتامین D هستند و راهنمای موسسه ملی بهداشت می گوید که قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند به جبران آن کمک کند در عین حال آفتاب گرفتن از پشت شیشه بسته، ویتامین D کافی را به بدن نمی رساند.

با این حال کارشناسان در مورد زمانی که می توان بدون خطر زیر نور آفتاب صرف کرد نظری نداده اند.

این موسسه توصیه می کنند:مردم می توانند بازوها یا پاهای خود را برای زمان های کوتاه زیر نور آفتاب بگیرند تا ویتامین D بسازند.

* نوزادان و کودکانی که پوست یا موی روشن دارند، افرادی که خال یا لک زیادی دارند و کسانی که سابقه خانوادگی سرطان پوست دارند باید بیش از حد مراقب پوست خود باشند.

*کرم ضدآفتاب قوی تر مثلا با فاکتور 30 محافظت بیشتری می آورد اما به آن معنی نیست که مردم می توانند وقت بیشتری زیر آفتاب بگذارنند بی آنکه با خطر سوختن روبرو شوند.

*مالیدن کرم ضدآفتاب کم باعث کاهش محافظت می شود.

*کرم ضدآفتاب باید هر بار پس از خارج شدن از آب، خشک کردن پوست با حوله یا عرق کردن دوباره مالیده شود.

*کرم ضدآفتاب ابتدا باید نیم ساعت قبل از بیرون رفتن و بعد دوباره موقع زیر آفتاب رفتن مالیده شود.

*نوزادان تا 6 ماهگی نباید زیر نور مستقیم و شدید آفتاب قرار گیرند و کودکان بین ماه های مارس تا اکتبر نیازمند کرم ضدآفتاب هستند.

 

دیدگاه جدیدی بگذارید