دکتر زیبایی درباره میکرودرم ابریشن می گوید

دکتر زیبایی درباره میکرودرم ابریشن می گوید

میکرودرم ابریشن چیست ؟

 

روش لایه برداری پوست بوسیله ی ساییدن آن است . اشتباه نکنید !! این بدان معنا نیست که پوست شما بوسیله ی یک جسم سخت مانند سنگ یا آجر یا سمباده ساییده می شود ، بلکه در این روش کل پوست در معرض تماس با پودر اکسید آلومینیوم که یک ماده معدنی بی ضرر است قرار می گیرد . در این پودر کریستال های بسیار ریزی وجود دارد که به پوست ساییده شده و بافت های مرده ی پوست را از بین برده و ترمیم پوست فعال می گردد ، در این حالت هنگامی که ضخامت پوست از بین می رود ، تبادلات فیزیولوژی پوست بهتر شده و تحریک کلاژن سازی پوست وبه دنبال آن تقویت قوام پوست و کم کردن مقاومت پوستی برای درمان های پوستی را در پی دارد .

اجازه بدهید ساییدن پوست را با ذکر مثال برای شما توضیح بدهیم :

ضخامت لایه سطحی پوست انسان در حالت عادی حدود 700 میکرون که برابر با 7/. میلیمتر است ، در هر جلسه میکرودرم می توان 40 میکرون لایه برداری از پوست انجام داد و بدینوسیله مشکلات زیبایی و پوستی که در سطح پوست ایجاد شده و با لایه برداری قابل درمان هستند برطرف خواهند شد .

میکرودرم ابریشن چیست ؟ روش لایه برداری پوست بوسیله ی ساییدن آن است . اشتباه نکنید !! این بدان معنا نیست که پوست شما بوسیله ی یک جسم سخت مانند سنگ یا آجر یا سمباده ساییده می شود ، بلکه در این روش کل پوست در معرض تماس با پودر اکسید آلومینیوم که یک ماده معدنی بی ضرر است قرار می گیرد .

در حال حاضر نیز روش های دیگری نیز برای لایه برداری پوست به کار گرفته می شود مانند لیزر و دارو، اما این روش ها در اکثر موارد همراه با عوارض هستند و می بایست تحت شرایط خاص و مراقبت های پزشکی انجام شوند ، در بعضی موارد چندان کارساز نیستند و به مدت زمان زیادی احتیاج دارند . بنابراین میکرودرم ابریشن بهترین روش به سبب ایمن ، بدون عارضه و توانمندی بسیار زیاد برای لایه برداری پوست خواهد بود .

در حال حاضر نیز روش های دیگری نیز برای لایه برداری پوست به کار گرفته می شود مانند لیزر و دارو، اما این روش ها در اکثر موارد همراه با عوارض هستند و می بایست تحت شرایط خاص و مراقبت های پزشکی انجام شوند ، در بعضی موارد چندان کارساز نیستند و به مدت زمان زیادی احتیاج دارند . بنابراین میکرودرم ابریشن بهترین روش به سبب ایمن ، بدون عارضه و توانمندی بسیار زیاد برای لایه برداری پوست خواهد بود .

میکرودرم در چه مواردی کاربرد دارد :

 

 

لک های پوستی حاملگی

 

برداشتن خالکوبی از روی پوست

 

لک هایی که در اثر پیری ایجاد می شود و لک های کبدی

 

تمامی ضایعات سطحی پوست

 

از بین بردن چین و چروک ریز صورت

 

کوچک نمودن منافذ پوستی

 

از بین بردن جای جوش یا آکنه

 

از بین بردن لک های باقی مانده بر اثر آبله مرغان

 

از بین بردن ترک های ایجاد شده روی پوست

 

میکرودرم در چه مواردی کاربرد دارد : لک های پوستی حاملگی  برداشتن خالکوبی از روی پوست  لک هایی که در اثر پیری ایجاد می شود و لک های کبدی تمامی ضایعات سطحی پوست از بین بردن چین و چروک ریز صورت کوچک نمودن منافذ پوستی  از بین بردن جای جوش یا آکنه از بین بردن لک های باقی مانده بر اثر آبله مرغان از بین بردن ترک های ایجاد شده روی پوست

 

 

همانطور که قبلا اشاره شد میکرودرم نسبت به سایر روش های لایه برداری مزایایی دارد

 

در این روش زمان انجام عمل ( تابستان یا زمستان و ...) اهمیت خاصی ندارد و یا اینکه روی چه نوع پوستی قرار است این روش انجام شود ، همچنین بعد از عمل هم به مراقبت های پیچیده نیازی ندارد و نهایتا ممکن است مقداری التهاب و قرمزی موقتی را در پی داشته باشد .

 

در طرف دیگر مقایسه ی ما روش لیزر قرار دارد که روی تمام پوست ها قابل استفاده نیست و بهتر است در فصل زمستان یا پاییز انجام شود ، انجام روش لیزر در نواحی گردن ، پلک و سینه ممکن است خطرناک باشد . التهاب ، قرمزی و سوزش پوست بسیار زیاد و شاید برای بسیار افراد غیر قابل تحمل باشد .

 

 

همانطور که قبلا اشاره ضشد میکرودرم نسبت به سایر روش های لایه برداری مزایایی دارد  در این روش زمان انجام عمل ( تابستان یا زمستان و ...) اهمیت خاصی ندارد و یا اینکه روی چه نوع پوستی قرار است این روش انجام شود ، همچنین بعد از عمل هم به مراقبت های پیچیده نیازی ندارد و نهایتا ممکن است مقداری التهاب و قرمزی موقتی را در پی داشته باشد .  در طرف دیگر مقایسه ی ما روش لیزر قرار دارد که روی تمام پوست ها قابل استفاده نیست و بهتر است در فصل زمستان یا پاییز انجام شود ، انجام روش لیزر در نواحی گردن ، پلک و سینه ممکن است خطرناک باشد . التهاب ، قرمزی و سوزش پوست بسیار زیاد و شاید برای بسیار افراد غیر قابل تحمل باشد .

 

 

مزایای روش میکرودرم به همین جا ختم نمی شود ، یکی دیگر از این مزایا قابلیت ترکیب با سایر درمانها است

 

هنگامی که روش لایه برداری از پوست انجام می شود قابلیت جذب مواد دارویی از سطح پوست تا چند برابر افزایش می یابد ، در این هنگام می توان درمان دیگری مانند هیپرپیگمانتاسیون پوستی ( لک های پوستی ) را نیز شروع نمود و بوسیله پمادهای پوستی نتایج بهتری بدست آورد .

 

 

 

مراقبت های بعد از میکرودرم ابریشن :

 

 

پس از انجام میکرودرم سطحی ، پوست با طراوت و صاف و شاداب می شود . اما اگر کمی پوست خود را سرخ تر می بینید نگران نباشید ، این سرخی تا 30 دقیقه بعد از بین خواهد رفت . اگر میکرودرم عمیق انجام دادید ، توجه داشته باشید که باید از کرم های ضد آفتاب و اجتناب از رفتن زیر نور خورشید و در

صورت سرخی شدید پوست از پمادهای ترمیمی استفاده کنید . برای به دست آوردن نتایج بهتر پس از انجام میکرودرم بهتر است از کرم های مرطوب کننده ، ماسک های ویتامینه و تقویت کننده ها استفاده شود .

 

مراقبت های بعد از میکرودرم ابریشن :  پس از انجام میکرودرم سطحی ، پوست با طراوت و صاف و شاداب می شود . اما اگر کمی پوست خود را سرخ تر می بینید نگران نباشید ، این سرخی تا 30 دقیقه بعد از بین خواهد رفت . اگ میکرودرم عمیق انجام دادید ، توجه داشته باشید که باید از کرم های ضد آفتاب و اجتناب از رفتن زیر نور خورشید و در صورت سرخی شدید پوست از پمادهای ترمیمی استفاده کنید . برای به دست آوردن نتایج بهتر پس از انجام میکرودرم بهتر است از کرم های مرطوب کننده ، ماسک های ویتامینه و تقویت کننده ها استفاده شود .

 

 

نکته : اگر از کرم های حاوی AHA  و رتینول استفاده می کنید ، باید تا سه روز قبل و سه روز بعد از انجام میکرودرم ابریشن استفاده از این کرم ها را متوقف کنید .

 

 

 

در پایان به این نتیجه می رسیم که این روش نسبت به روش های دیگر از قبیل لیزر بسیار بهتر و کم عارضه تر است و برای بیمار جای هیچ نگرانی وجود ندارد ، اگر تحمل کمی درد را داشته باشید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ها

تصویر فاطمه

سلام من میکرو درم انجام دادم الان گونم ورم داره چند روزه باید چیکارکنم ممنون میشم ج بدین

تصویر ali.j

با سلام
دوست عزیز در ابتدا باید عرض کنم باید میکرودرم توسط پزشک انجام بشه که متاسفانه در حال حاظر برخی سالن های آرایش و آرایشگران این کار را انجام می دهند که بسیار اشتباه است .
اگر توسط پزشک انجام شده مجددا به ایشان مراجعه نمایید تا معاینه کنند و اگر فرد غیر متخصص انجام داده باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از معاینه نظر بدهند

تصویر مرجان

سلام.برای تاثیر بیشتر میکرودرم برای از بین بردن لک های پوستم ،همزمان در طول دوره درمان با میکرودرم اسم چند کرم ضد لک و روشن کننده پوست را نام ببرید.با تشکر فراوان

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد