داروی استرس و افسردگی

بر طبق مطالعات اخیر دانشمندان مشخص شده است که در زعفران ماده ای وجود دارد که می تواند تا 50 درصد از خوردن تنقلات و خوراک سرپایی ( چیپس و پفک و .. ) جلوگیری کند . پس اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در هنگام استرس یا افسردگی به خوراکی روی می آورید بهتر است زعفران را به عنوان داروی ضد افسردگی امتحان کنید و به روانپزشک مراجعه کنید . 

حمله به تنقلات :

در این تحقیق یک گروه از زنانی که اضافه وزن دارند کپسول های زعفرانی مصرف کرده اند و گروهی دیگر که آنها هم اضافه وزن داشتند داروی خنثی (بی اثر) مصرف نموده اند و بعد از 8 هفته مصرف این داروها ، زنانی که در گروه زعفران بودند نسبت به زنان گروه دیگر مقدار مصرف تنقلات و غذاهای سرپاییشان 50 درصد کمتر بود . همچنین گروه زعفران خوار احساس گرسنگی کمتری قبل از وعده های غذایی داشتند و حتی برخی از آنها چند پوند هم وزن کم کرده بودند .

در این تحقیق یک گروه از زنانی که اضافه وزن دارند کپسولهای زعفرانی مصرف کرده اند و گروهی دیگر که آنها هم اضافه وزن داشتند داروی خنثی (بی اثر) مصرف نموده اند و بعد از 8 هفته مصرف این داروها ، زنانی که در گروه زعفران بودند نسبت به زنان گروه دیگر مقدار مصرف تنقلات و غذاهای سرپاییشان 50 درصد کمتر بود

زعفران آرامش بخش :

چه رازی پشت قدرت زعفران در از بین بردن اشتها به خوراکی های سرپایی و تنقلات نهفته است ؟ محققین بر این باورند که ترکیباتی در این ادویه وجود دارد که باعث پایین آوردن میزان مولکول های افزایش دهنده استرس در مغز می شود و بنابراین کمک می کند به کاهش اضطراب و افسردگی . این یک خبر خوب برای دور کمر شماست ، زیرا اضطراب ، استرس و افسردگی محرک های عمومی برای خوردن غذاهای ناسالم و بیش از اندازه می باشند.

چه رازی پشت قدرت زعفران در از بین بردن اشتها به خوراکی های سرپایی و تنقلات نهفته است ؟ محققین بر این باورند که ترکیباتی در این ادویه وجود دارد که باعث پایین آوردن میزان مولکولهای افزایش دهنده استرس در مغز می شود و بنابراین کمک می کند به کاهش اضطراب و افسردگی . این یک خبر خوب برای دور کمر شماست ، زیرا اضطراب ، استرس و افسردگی محرک های عمومی برای خوردن غذاهای ناسالم و بیش از اندازه می باشند.

استرس باعث به کار افتادن میل به غذاهایی که برای سلامتی شما مضر است می شود مانند : غذاهای لذیذ سرشار از چربی و شکر و بسیار افراد برای کاهش و آرام کردن استرس ، اضطراب و افسردگی خویش به خوردن و جویدن روی می آورند و با این کار به جستجوی لحظه ای موقت برای آرام نمودن ذهن و روان خود می پردازند . پس اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در هنگام استرس یا افسردگی به خوراکی روی می آورید بهتر است زعفران را امتحان کنید 

استرس باعث به کار افتادن میل به غذاهایی که برای سلامتی شما مضر است می شود مانند : غذاهای لذیذ سرشار از چربی و شکر و بسیار افراد برای کاهش و آرام کردن استرس ، اضطراب و افسردگی خویش به خوردن و جویدن روی می آورند و با این کار به جستجوی لحظه ای موقت برای آرام نمودن ذهن و روان خود می پردازند .

دیدگاه جدیدی بگذارید