خوراکی هایی برای مقابله با آلودگی هوا

در فصل پاییز و زمستان آلودگی هوا به اوج خود میرسد و توصیه می شود افراد از خودروهای جمعی استفاده کنند تا میزان آلودگی هوا کمتر شود .

در فصل پاییز و زمستان آلودگی هوا به اوج خود میرسد و توصیه می شود افراد از خودروهای جمعی استفاده کنند تا میزان آلودگی هوا کمتر شود .

اما در هنگام آلودگی هوا با استفاده از برخی خوراکی ها می توان میزان تاثیر این آلودگی را بر بدن کاهش داد ، این مقاله انواع خوراکی هایی که می تواند راه گشا باشد را به شما معرفی میکند 

با مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها ایمنی بدن را بالا ببرید

این تركیب‌ها می‌توانند با خنثی كردن رادیکال‌های آزاد، باعث افزایش قدرت ایمنی بدن در برابر آلودگی هوا شوند. در میان انواع آنتی‌اکسیدان‌هایی که در تمام میوه‌ها و سبزی‌های تازه پیدا می‌شوند، مصرف گروهی از آن ها مانند ویتامین‌های C A، E، بتاکاروتن و سلنیوم در شرایطی که مجبور به زندگی و تردد در هوای آلوده هستیم، بیشتر توصیه می‌شود. محققان دانشگاه روچستر می‌گویند ویتامین E قادر است بر اکسید‌های نیتروژن وارد شده به بدن تاثیر بگذارد و باعث تخریب آن‌ها شود. ویتامین C هم می‌تواند نقشی بسیار اساسی در حفظ سلامت ریه ما در روزهای آلوده داشته باشد.

میوه‌ها و سبزی‌ها سموم بدن را دفع می کنند

مصرف 9-7 وعده میوه و سبزی در روزهای آلوده سال به تمام افراد توصیه می‌شود. به‌طور کلی، بین میوه‌ها و صیفی‌های مختلف، آن‌هایی که رنگشان نارنجی پررنگ و قرمز است و بین سبزی‌ها، آنهایی که برگ‌های پهن تیره دارند (مانند کاهو و اسفناج)، حاوی آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری هستند و سموم بدن را بیشتر خنثی و دفع می‌کنند. ضمن اینکه گیاهان معطری مانند زیره، رازیانه، ترخون، نعناع و بادرنجبویه هم دارای خواص خنثی‌کننده سموم بدن هستند و مصرف آن ها در روزهای آلوده سال توصیه می‌شود.

کیوی حاوی فیبر و فیبر برای بدن ضروریست

کیوی حاوی ویتامین‌های A و E است. این دو ویتامین از جمله مهم‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها محسوب می‌شوند. در نتیجه کیوی یکی از بهترین منابع آنتی‌اکسیدانی شمرده می‌شود. علاوه بر این، کیوی سرشار از فیبر است. فیبر توسط بدن جذب نمی‌شود اما برای عملکرد و سلامت آن بسیار ضروری است. به هضم غذا کمک کرده و موجب کاهش کلسترول می‌شود. همچنین کیوی سموم روده را دفع می‌کند که در نتیجه آن سلامت کلی بدن ارتقا می‌یابد.

اما در هنگام آلودگی هوا با استفاده از برخی خوراکی ها می توان میزان تاثیر این آلودگی را بر بدن کاهش داد ، این مقاله انواع خوراکی هایی که می تواند راه گشا باشد را به شما معرفی میکند

آلوبخارا را نیز فراموش نکنید

آلو بخارا به نوعی آلوی خشک شده گفته می‌شود. طی فرایند خشک شدن آلو، میزان آنتی‌اکسیدان آن 5 برابر می‌شود. همچنین خشک شدن آلو منجر به تغلیظ قند آن می‌شود. به همین دلیل هم آلوی خشک شده از آلوی تازه لذیذ‌تر است.

انارگرفتگی عروق را برطرف می کند

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در انار شبیه آنتی‌اکسیدان‌های شاتوت هستند. از جمله این آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توان به تانین و آنتو‌سیانین اشاره کرد. علاوه بر مبارزه با رادیکال‌های آزاد، آنتی‌اکسیدان‌های موجود در انار موجب رفع گرفتگی عروق و کاهش کلسترول نیز می‌شود.

انگور از پیرشدن سلول ها جلوگیری می کند

انگور، در هر نوع و رنگی که باشد، دارای آنتی‌اکسیدان است. همانطور که می‌دانید یکی از آثار نامطلوب آلودگی هوا بر بدن، تسریع فرایند پیری است. انگور در این خصوص برای بدن بسیار مفید است زیرا از پیر شدن زودرس سلول‌های بدن جلوگیری می‌کند.

با خوردن سیر میکروب ها را از بین ببرید

از سیر در سراسر جهان برای طعم دار کردن انواع غذا استفاده می‌شود. اما فایده سیر فراتر از خوشمزه کردن غذا است. سیر از جمله سبزیجاتی است که از قرن‌ها پیش به شکل خام و برای مبارزه با انواع میکروب و آلودگی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

علاوه بر این، سیر حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است. به همین دلیل هم برای درمان بیماری‌های قلبی یا مبارزه با سرطان و پیشگیری از آن استفاده می‌شود. سیر دارای مقادیر خوبی از ویتامین‌هایA؛ B؛ C، سلنیوم، پتاسیم، آهن، کلسیم، روی و منیزیم است.

کلم بروکلی منبع غنی کلسیم 

کلم بروکلی را می‌توان قطعا یکی از مغذی‌ترین سبزیجات دانست. کلم بروکلی بیش از پرتقال ویتامین C دارد و میزان کلسیم موجود در آن نیز قابل توجه است. علاوه بر مواد معدنی و ویتامین‌ها، بروکلی سرشار از مواد موثر در مبارزه با بیماری‌ها و فیتومغذی‌ها است.

ثابت شده ترکیبی به نام سولفورافان که در کلم بروکلی به میزان قابل توجهی وجود دارد؛ در کاهش احتمال ابتلا به انواع سرطان تاثیر زیادی دارد. کلم بروکلی از جمله سبزیجاتی است که می‌توان برای استفاده از آن از راه‌های گوناگونی استفاده کرد.

کشمش حاوی سلنیوم

کشمش و انگور هر دو دارای آنتی‌اکسیدان هستند، اما میزان آنتی‌اکسیدان‌های کشمش از جمله سلنیوم بیشتر است. کشمش دارای قند طبیعی است و تقریبا به ندرت فاسد می‌شود. همچنین مانند سایر خشکبار، کشمش در فصول مختلف سال موجود است. به همین دلیل هم مصرف آن برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد ساده و موثر است.

مصرف لبنیات مختلف و به‌خصوص شیر، می‌تواند باعث دفع عنصرهای فلزی و ترکیب‌های سمی موجود در بدن بشود. یعنی اگر شما در اثر تردد در هوای آلوده، مقداری سرب، ازت یا دی‌اکسیدکربن استنشاق کرده باشید، باید برای دفع آن ها از بدنتان، حتما لبنیات کافی مصرف کنید. متخصصان تغذیه می‌گویند در مواقع آلودگی هوا باید مصرف لبنیات را از 3 وعده در روز، به 5 وعده برسانید.

لیکوین موجود در گوجه فرنگی 

لیكوپن موجود در گوجه فرنگی آنقدر زیاد است که آن را به یکی از مفید‌ترین سبزیجات تبدیل کرده است. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهند که تاثیر لیكوپن در مبارزه با بیماری‌ها بیشتر از تاثیر ویتامین E و بتا کاروتن است. لیكوپن برای جذب بهتر به چربی نیاز دارد. به همین دلیل هم مصرف روغن زیتون که از جمله روغن‌های سالم و بدون خطر محسوب می‌شود به همراه گوجه فرنگی پیشنهاد می‌شود.

پرتقال سلاحی برای مبارزه با رادیکال های آزاد

معمولا هر چه میوه رنگی‌تر باشد، میزان آنتی‌اکسیدان آن نیز بیشتر است. نتایج تحقیقات یکی از موسسات علمی نشان می‌دهد که مصرف روزانه آب پرتقال بهترین راه مبارزه با رادیکال‌های آزاد و بهره‌مندی از خواص متعدد آنتی‌اکسیدان‌ها است.

شاه‌تره روزی 5 گرم

شاه‌تره، گیاه پرخاصیتی است که می‌تواند باعث تقویت کبد و خنثی کردن سموم بدن شود. به همین دلیل هم داروها و مکمل‌های زیادی از شاه‌تره تولید شده است. البته در ایران،‌ شاه‌تره را بیشتر به شکل سنتی استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید برای بهره‌مند شدن از خواص شاه‌تره در روزهای آلوده سال، روزی 5 گرم از دم‌کرده برگ‌های ریز این گیاه استفاده کنید.

کاسنی ، مقوی برای کبد

کاسنی از گذشته تاکنون به‌عنوان یکی از گیاهان مفید برای تقویت کبد و کاهش و دفع سموم بدن در ایران و برخی کشورهای جنوب شرق آسیا، استفاده می‌شده است. خوشبختانه قرص این گیاه هم در داروخانه‌های ایران موجود است. ما می‌توانیم از ریشه این گیاه هم به صورت پودرشده و جوشانده، روزی 5 تا 7 گرم استفاده کنیم و از خواص ضد سم آن در روزهای آلوده سال بهره ببریم.

لبنیات را سه تا پنج وعده در روز مصرف کنید

مصرف لبنیات مختلف و به‌خصوص شیر، می‌تواند باعث دفع عنصرهای فلزی و ترکیب‌های سمی موجود در بدن بشود. یعنی اگر شما در اثر تردد در هوای آلوده، مقداری سرب، ازت یا دی‌اکسیدکربن استنشاق کرده باشید، باید برای دفع آن ها از بدنتان، حتما لبنیات کافی مصرف کنید. متخصصان تغذیه می‌گویند در مواقع آلودگی هوا باید مصرف لبنیات را از 3 وعده در روز، به 5 وعده برسانید.

هر وعده لبنیات می‌تواند شامل یک لیوان شیر، یک لیوان ماست، 40-30 گرم پنیر یا حدود 2 لیوان دوغ غلیظ باشد. برخی از پروتئین‌های موجود در شیر می‌توانند در دستگاه گوارش به عناصر فلزی موجود در بدن متصل شوند و آن ها را از بدن دفع کنند بنابراین این پروتئین‌ها خاصیت دفع برخی از انواع آلودگی‌ها مانند آلودگی‌های فلزات سنگینی مثل سرب، کادمیوم و جیوه موجود در محیط کار، محیط زیست یا حتی خوراکی‌ها را دارند.

برای دفع سموم از بدن 10 لیوان روزانه آب بنوشید

آب‌ ساده، یکی از بهترین و در دسترس‌ترین خوراکی‌هایی است که مصرف فراوان آن در روزهای آلوده سال برای دفع بیشتر عوامل آلاینده از بدن توصیه می‌شود. متاسفانه با خنک‌تر شدن هوا، تمایل مردم هم به نوشیدن آب کمتر می‌شود. در حالی که باید در روزهای آلوده سال، حتی اگر میلی هم ندارید روزی 10-8 لیوان آب بنوشید. اگر نمی‌توانید آب ساده بخورید، می‌توانید آن را با مقداری آبمیوه طعم‌دار کنید.

همشهری آنلاین

دیدگاه جدیدی بگذارید