توصیه پزشکی برای جوش صورت

توصیه پزشکی برای جوش صورت

آکنه یا جوش صورت ، در گروه های سنی مختلف و در بسیاری افراد امری عادی است . جوش صورت اکثرا در سن جوانی رخ می دهد به این دلیل که افراد دارای هورمون های نامتعادل هستند و در سن بلوغ این پدیده به اوج خود می رسد ، اما در غیر این سن هم در بسیاری افراد مشاهده می شود .

مقاله ی حاظر صرفا جهت اطلاع خوانندگان و آشنایی با عوامل بوجود آورنده و ارائه راهکار در جهت بهبود بیماری منتشر شده و شما باید قبل از هر اقدامی با متخصص پوست ، مو و زیبایی مشورت کنید.

 

جوش صورت شما را آزار میدهد ؟ راه کار ما :

 در بسیاری موارد راه فراری از دست جوش ها متصور نیست ، اما با رعایت برخی نکات ، می‌توانید به میزان زیادی جلوی جوش ها را بگیرید . امروزه برای بسیاری افراد جوش صورت حتی به تعدادی اندک نیز می تواند وحشتناک باشد ، به این دلیل که زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است اثر آن تا مدت ها روی پوست باقی بماند و از لحاظ روحی و روانی فرد را دچار ناراحتی کند .

 آکنه یا جوش صورت ، در گروه های سنی مختلف و در بسیاری افراد امری عادی است . جوش صورت اکثرا در سن جوانی رخ می دهد به این دلیل که افراد دارای هورمون های نامتعادل هستند و در سن بلوغ این پدیده به اوج خود می رسد ، اما در غیر این سن هم در بسیاری افراد مشاهده می شود .

برای پیش گیری از بوجود آمدن جوش ها باید بهداشت را رعایت نمود و نکاتی را مد نظر داشت و به آنها عمل کرد تا احتمال درآوردن جوش صورت کمتر و کمتر شود ، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی نکاتی بپردازیم که به شما در این امر کمک خواهد نمود .

 

از استرس دوری کنید :

 

تاثیر استرس بر بدن انکار ناپذیر است و در ابتدا باعث حساس شدن پوست و واکنش پذیرتر شدن پوست می شود و باعث تشدید جوش های صورت شده و آنها را ملتهب تر و مقاوم تر میکند ، همچنین ناخن ها را شکننده و نا منظم می کند ، باعث ریزش مو می شود و بیماری های قلبی را به دنبال دارد . در هنگام استرس زیاد ، پوست فرد زمینه ای بسیار مساعد برای کهیر خواهد داشت . پس سعی کنید موارد استرس زا را از خود دور کنید تا از شر بسیاری بیماری ها از جمله بیماری پوستی در امان بمانید . 

 

تاثیر استرس بر بدن انکار ناپذیر است و در ابتدا باعث حساس شدن پوست و واکنش پذیرتر شدن پوست می شود و باعث تشدید جوش های صورت شده و آنها را ملتهب تر و مقاوم تر میکند ، همچنین ناخن ها را شکننده و نا منظم می کند ، باعث ریزش مو می شود و به دنبال آن بیماری های قلبی را به دنبال دارد . در هنگام استرس زیاد پوست فرد زمینه ای بسیار مساعد برای کهیر خواهد داشت . پس سعی کنید موارد استرس زا را از خود دور کنید تا از شر بسیاری بیماری ها از جمله بیماری پوستی در امان بمانید .

 

رژیم غذایی تاثیر بسزایی در سلامت پوست دارد ، غذاهایی که باید مصرف شود :

روی ماده موثری برای سلامت پوست است و کمبود این ماده در بدن می تواند در بروز آکنه و التهاب و تورم پوست تاثیر گذار باشد

کروم نیز ماده ی دیگریست که برای کاهش آکنه مفید است . این ماده در غلات سبوس دار یافت می شود

کنجد ، ذرت بوداده و آفتاب گردان به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب مفید برای پوست می تواند در بهبود آکنه مفید باشد ، این مواد را میتوان با هم مخلوط کرده و در یخچال نگه داری کرد و این مواد را با ماست ، میوه و سوپ و غلات مصرف کرد.

تخم مرغ ، پیاز و سیر حاوی سولفور است که این ماده نیز در بهبود آکنه مفید خواهد بود . از سایر مواد مفید برای جوش صورت می توان به توت ها ، فلفل و انبه اشاره نمود که حاوی ویتامین C  هستند

 پرتقال نیز در این دسته جای دارد که می تواند در شادابی  و طراوت پوست بسیار موثر باشد .

 آوا کادو و جوانه گندم نیز به دلیل وجود ویتامین E در آنها برای ایمنی پوست در برابر باکتری ها و عفونت ها مفید هستند .

 آب را نیز در برنامه غذایی خود به مقدار زیاد قرار دهید

درست است که عدم رعایت بهداشت عامل ایجاد آکنه نیست اما رعایت بهداشت در بهبود جوش صورت موثر است ، حداقل روزی دو بار دست و صورت خود را با آب و صابون یا شامپو بشویید . بیشتر سعی کنید با آب ولرم یا سرد این شستشو را انجام دهید .

 

رعایت بهداشت صورت :

 

درست است که عدم رعایت بهداشت عامل ایجاد آکنه نیست اما رعایت بهداشت در بهبود جوش صورت موثر است ، حداقل روزی دو بار دست و صورت خود را با آب و صابون یا شامپو بشویید . بیشتر سعی کنید با آب ولرم یا سرد این شستشو را انجام دهید .

 

از دست زدن زیاد به پوست اجتناب کنید :

با مالیدن دست ها به پوست صورت به صورت مستقیم میکروب ها وارد پوست شده و به فعالیت و تکثیر در بستر پوست شما خواهند پرداخت و برای شما انواع آلودگی های پوستی را به ارمغان می آورند . الیته الودگی هوا نیز یکی از عواملی است که می تواند در تشدید جوش صورت موثر باشد .

 

قبل از خواب حتما آرایش روی پوست را بشویید :

لوازم و محصولات آرایشی یکی از عوامل مهم و مشهور در بوجود آمدن آکنه است ، به این صورت که اگر لوازم مصرفی متناسب با وضعیت پوست شما نباشد و یا دارای کیفیت پایین یا بدون استاندارد لازم باشد می تواند بستر مناسبی برای آکنه و التهاب پوست شما بوجود آورد ، بنابر این از لوازم آرایش مناسب و متناسب با پوستتان استفاده کنید و در هنگام خواب اجازه دهید پوست شما نیز کمی نفس بکشد ، پس قبل از خواب حتما تمامی آرایش صورت را پاک کنید .

 قبل از خواب حتما آرایش روی پوست را بشویید : لوازم و محصولات آرایشی یکی از عوامل مهم و مشهور در بوجود آمدن آکنه است ، به این صورت که اگر لوازم مصرفی متناسب با وضعیت پوست شما نباشد و یا دارای کیفیت پایین یا بدون استاندارد لازم باشد می تواند بستر مناسبی برای آکنه و التهاب پوست شما بوجود آورد ، بنابر این از لوازم آرایش مناسب و متناسب با پوستتان استفاده کنید و در هنگام خواب اجازه دهید پوست شما نیز کمی نفس بکشد ، پس قبل از خواب حتما تمامی آرایش صورت را پاک کنید .

 

از دیگر عوامل در بوجود آمدن جوش صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

نور خورشید ، نداشتن تحرك جسماني، دوران قاعدگي، تركيبات آرايشي پوستي، مصرف الكل، سيگار و موادمخدر، مصرف داروهاي شيميايي و هورموني، تركيبات شيميايي موجود در غذاها، آلرژي و شوينده‌ها و آلاينده‌هاي صنعتي نيز در بروز جوش نقش موثري دارد

 

 

دیدگاه‌ها

تصویر najmeh

حتی اگه دستامون رو شسته باشیم بازم نباید به صورتمون بمالیم ؟

تصویر ali.j

به هیچ وجه نباید به جوش صورت دست زد حتی اگر دستتان را شسته باشید

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص انسان از اسپم می باشد