تاریخچه ایمپلنت و مزایای استفاده از ایمپلنت

تاریخچه ایمپلنت و مزایای استفاده از ایمپلنت

تاریخچه ایمپلنت : ایمپلنت های دندانی امروزی متاثر از سازگاری تیتانیوم با استخوان می باشد . سازگاری تیتانیوم با استخوان بدن به صورت تصادفی و توسط یک دانشمند در سال 1952 میلادی کشف شد ، دکتر برانمارک در فرآیند یک تحقیق ، استوانه ای تیتانیومی را در داخل استخوان پیچ نمود . او در این تحقیق به دنبال کشف روند بهبودی استخوان بعد از جراحی بود . زمانی که می خواست قطعه تیتانیومی را خارج کند متوجه شد قطعه تیتانیومی و استخوان اطراف آن یکپارچه شده است .

دکتر برانمارک در ادامه ، تحقیقات بیشتری در زمینه نحوه عمل ایمپلنت های تیتانیومی انجام داد . در سال 1965 اولین ایمپلنت واقعی به شکل ریشه دندان مورد استفاده قرار گرفتند . با گذر زمان ، انواع دیگر ایمپلنت ها نیز توسعه یافتند به گونه ای که امروزه شرکت های بزرگی در زمینه تولید مواد مورد نیاز ایمپلنت های دندانی در حال فعالیت هستند .

ایمپلنت دندانی

 

مزایای ایمپلنت : ایمپلنت ها نه تنها جایگزین دندان های از دست رفته می شوند ، بلکه از نظر عملکرد و زیبایی باعث بهبود کیفیت زندگی شده و همچنین از تحلیل پیش رونده استخوان جلوگیری می کنند .

سایر مزایای ایمپلنت های دندانی عبارتند از : 

 

احساس راحتی بیشتربا ایمپلنت : با توجه به نزدیکی روش ایمپلنت به دندان های طبیعی ، جویدن غذا و صحبت کردن نسبت به سایر روش ها با سهولت و احساس بهتری انجام می شود .

مزایای ایمپلنت

اعتماد به نفس پس از ایمپلنت  : با جویدن و صحبت کردن بهتر به کمک ایمپلنت اعتماد به نفس بیشتری در فرد ایجاد می شود .

 

تغذیه کافی با استفاده از ایمپلنت: داشتن قدرت جویدن مناسب ، تغذیه مناسب را در پی دارد که تغذیه مناسب به صورت مستقیم در ارتباط با سلامت عمومی بدن می باشد .

 

ارزش قائل شدن به خود با کمک ایمپلنت : با توجه به شباهت زیاد ایمپلنت به دندان طبیعی ، شما کمتر به دندان های مصنوعی فکر خواهید کرد و نگرانی مربوط به دندان مصنوعی و اثرات روانی منفی آن را نخواهید داشت

ایمپلنت دندانی

قرار دادن ایمپلنت به راحتی پر کردن دندان می باشد

لازم به ذکر است : شما با کمی افزایش پرداخت هزینه ، درمان بهتری نسبت به روش های سنتی جایگزینی دندان دریافت می کنید . در این روش دندان های سالم شما آسیب نمی بیند . بنابراین شما با قرار دادن ایمپلنت ، هم درمان درمان ناحیه دندانی را انجام می دهید و هم از به خطر افتادن سلامت سایر دندان ها پیشگیری می کنید . 

دیدگاه جدیدی بگذارید