بنزین در گروه یک مواد سرطان زا

آژانس تحقیقات سرطان در سال 2010 بنزین را در گروه یک موادسرطان زا قرار داده و سازمان محیط زیست کشور ناظر آنالیز و کنترل سوخت در کشور است که باید کیفیت سوخت توضیعی را تایید کند.

آژانس تحقیقات سرطان در سال 2010 بنزین را در گروه یک موادسرطان زا قرار داده و سازمان محیط زیست کشور ناظر آنالیز و کنترل سوخت در کشور است که باید کیفیت سوخت توضیعی را تایید کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، سعید متصدی افزود: بر اساس طبقه بندی آژانس تحقیقات سرطان در سال 2010، بنزن در گروه یک مواد سرطان زا قرار دارد. این نتیجه توسط بسیاری دیگر از مجامع علمی نیز به اثبات رسیده است.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به آمار اخذ شده از یکی از بیمارستان های تهران که بیانگر افزایش میزان سرطان در کودکان بین سال های 1389 تا 1392 از 467 مورد به 518 مورد است، اظهار داشت: این بازه زمانی همان دوره ای است که بنزین با درصد بالای ترکیبات حلقوی در کشور توزیع شد.

وی با تأکید بر نقش مهم بهبود کیفیت سوخت در بهبود شرایط کیفی هوا و در نتیجه سلامت مردم، افزود: از همین رو بحث تولید و توزیع بنزین استاندارد از اواخر سال 1392 آغاز و در حال حاضر روزانه 13 میلیون لیتر سوخت بنزین در پالایشگاه امام خمینی شازند تهران و 6 میلیون لیتر بنزین پالایشگاه تهران با استاندارد یورو 4 تولید و از بهمن ماه سال گذشته در شهرهای تهران، اراک و کرج توزیع می شود.

این مقام مسئول ضمن یادآوری موضع سازمان حفاظت محیط زیست در چندماه گذشته مبنی بر مانعت از تولید و توزیع بنزین آلوده پتروشیمی، گفت: توزیع سوخت استاندارد عامل موثری در بهبود کیفی هوای شهر تهران است.

متصدی ادامه داد: تمام متخصصان حوزه نفت و انرژی می دانند که هدف گذاری محصولات پتروشیمی، تولید ترکیبات آروماتیک است و آنچه در شرایط تحریم و به منظور جلوگیری از تشدید مشکلات سیاسی و اجتماعی با افزودن سایر ترکیبات تولید شد، نوعی از بنزین با میزان آروماتیک و بنزن فراتر از میزان استاندارد بود.

وی با تأکید بر اینکه مهم ترین ویژگی بنزین از دیدگاه زیست محیطی به ترتیب عبارت است از میزان بنزن، مقدار آروماتیک ها، عدد اکتان و فشار بخار، تصریح کرد: از این رو سازمان به جد پیگیر توزیع سوخت استاندارد در جایگاه ها است.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در ترکیب بنزین استاندارد یورو 4 که همواره مورد نظر سازمان است، میزان بنزن 1 درصد و میزان ترکیبات آروماتیک 35 درصد است، خاطرنشان ساخت: بنزن و آروماتیک ها بخش اصلی ترکیب بنزین پتروشیمی ها هستند و به دلیل اینکه قطعاً میزان آن ها فراتر از حد استاندارد است، از نظر سازمان حفاظت محیط زیست برای جایگزینی سوخت مردود هستند.

متصدی با یادآوری این موضوع که تأکید همیشگی سازمان حفاظت محیط زیست تولید، واردات و عرضه سوخت منطبق با استانداردهای ملی است، تصریح کرد: حتی در مصوبه اخیر هیئت دولت بر رعایت استاندارد یورو 4 در سوخت مصرفی کشور تأکید شده است.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست خود را مسئول و ناظر کنترل و آنالیز سوخت توزیعی در کشور می داند و برنامه ریزی جهت آنالیز سوخت در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

دیدگاه جدیدی بگذارید