تصویر Dr.akhtari

در مقالات قبل در خدمت شما بودیم با توضیح ایمپلنت و تاریخچه ی ایمپلنت ، روش های درمان ایمپلنت و علت های شکست درمان ایمپلنت رو با هم بررسی کردیم و بحث های زیادی را در مورد ایمپلنت دندانی با هم مرور کردیم ، امروز به رژیم غذایی پس از جراحی ایمپلنت و در دوران درمان ایمپلنت می پردازیم و به شما توصیه های لازم در مورد رژیم غذایی و مواردی که باید رعایت شود را گوش زد خواهیم نمود .

  

علاوه بر ملاحظات کلی در مورد کنترل غذایی ، در زمان انجام درمان و بخصوص دوره التیام یعنی بعد از انجام جراحی لازم است بیمار رژیم غذایی نرم داشته باشد تا کمترین فشار به ناحیه ایمپلنت وارد گردد . بدیهی است عدم توجه کافی می تواند منجر به یکپارچگی ناقص ایمپلنت و استخوان گردیده ، درمان را با شکست مواجه نماید . بعد از اتمام دوره درمان ، تا مدتی باید رژیم غذایی نرم ادامه یابد . بیمار می تواند پس از تایید دندانپزشک خود رژیم غذایی طبیعی را ادامه دهد .

 

مواد غذایی مفید دوره درمان ایمپلنت :

 

بهترین توصیه برای حفظ سلامت دهان و دندان عمل کردن به هرم غذایی مفید است ، که علاوه بر حفظ سلامت دهان و دندان به سلامت کلی بدن نیز کمک می کند . مقدار مصرف در این هرم طوری است که انواع غذاهای کف هرم مفید بوده و بایستی غالب رژیم غذایی را تشکیل دهد و در امتداد آن مصرف مواد غذایی به سمت راس هرم ، بایستی کاهش یابد .

 

بهترین توصیه برای حفظ سلامت دهان و دندان عمل کردن به هرم غذایی مفید است ، که علاوه بر حفظ سلامت دهان و دندان به سلامت کلی بدن نیز کمک می کند . مقدار مصرف در این هرم طوری است که انواع غذاهای کف هرم مفید بوده و بایستی غالب رژیم غذایی را تشکیل دهد و در امتداد آن مصرف مواد غذایی به سمت راس هرم ، بایستی کاهش یابد .

 

مواد غذایی مضر دوره درمان ایمپلنت :

 

قندها به عنوان منبع اصلی تغذیه باکتری های ایجاد کننده پوسیدگی دندان ، متهم ردیف اول می باشند . معمولا در کشورهای در حال توسعه ، ارزان بودن این مواد غذایی در مقایسه با مواد پروتئینی و سبزیجات ، تمایل به استفاده از این مواد قندی را افزایش می دهد . کاهش استفاده از این مواد( قندها ) علاوه بر سلامت دهان و دندان به سلامت کلی بدن نیز کمک می کند .

 

 نحوه ی مصرف :  در صورتی که از مواد غذایی قندی استفاده می شود بهتر است از دفعات مصرف آنها در طول شبانه روز کاسته شود . به طور مثال : اگر قرار است حجمی دلخواه از این مواد مصرف شود ، بهتر است به جای تقسیم آن در طی دفعات ، آن را در یک وعده مصرف و پس از آن دهان و دندان ها شسته شود

 

نحوه ی مصرف مواد غذایی هنگام درمان ایمپلنت :

 

در صورتی که از مواد غذایی قندی استفاده می شود بهتر است از دفعات مصرف آنها در طول شبانه روز کاسته شود . به طور مثال : اگر قرار است حجمی دلخواه از این مواد مصرف شود ، بهتر است به جای تقسیم آن در طی دفعات ، آن را در یک وعده مصرف و پس از آن دهان و دندان ها شسته شود

 

 

فقط کافیست که ایمیل دوستان خود را وارد کنید