آلزایمر به زبان ساده

بیماری آلزایمر (AD) رایج ترین شکل زوال عقل در افراد مسن است. دمانس یک اختلال مغزی است که به طور جدی به توانایی فرد در انجام فعالیت های روزانه را تحت تاثیر قرار است.

بیماری آلزایمر (AD) رایج ترین شکل زوال عقل در افراد مسن است. دمانس یک اختلال مغزی است که به طور جدی توانایی فرد در انجام فعالیت های روزانه را تحت تاثیر قرار می دهد.

آلزایمر به آرامی آغاز می شود ، در ابتدا بخش هایی از مغز که کنترل زبان ، فکر و حافظه را دارد در بر میگیرد ، افرادی که دچار آلزایمر می شوند در به خاطر آوردن برخی چیزها از جمله نام افرادی که می شناختند مشکل دارند ، این مشکل اختلال شناختی خفیف است .


این اختلال شناختی در بسیاری افراد آلزایمری ، نه همه ، بیشتر از افراد هم سنشان است


با گذشت زمان علائم آلزایمر تشدید می شود و افراد نمی توانند خانواده خود را تشخیص دهند ، در حرف زدن یا خواندن و نوشتن مشکل دارند و همچنین فراموش می کنند چگونه دندان های خود را مسواک کنند یا موهایشان را شانه کنند .
با گذشت زمان آنها مضطرب و تهاجمی می شوند و یا سرگردان به دور از خانه خواهند بود ، در این حال آنها نیاز به مراقبت کامل دارند . این موضوع می تواند در افراد خانواده استرس ایجاد کنند که چه کسی می تواند از بیمار مراقبت و پرستاری کند .


آلزایمر به طور معمول از سنین 60 سال به بعد اتفاق می افتد و ریسک ابتلا با بالا رفتن سن بیشتر می شود ، همچنین ریسک بیشتر در صورتی که در خانواده یک نفر مبتلا به این بیماری بوده باشد


هیچ دارویی نمی تواند جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد اما برخی داروها برای زمان محدودی می تواند به کنترل علائم بیماری کمک کند.

دیدگاه جدیدی بگذارید