Dr.akhtari

 

در مقالات قبل با ارتودنسی و مواردی که به ارتودنسی نیاز دارد آشنا شدیم و همچنین بهداشت دهان و دندان پس از براکت را نیز مرور کردیم . در این مقاله با دستگاه های ثابت ارتودنسی آشنا خواهیم شد و انواع دستگاه ها را مرور خواهیم کرد . در مقالات بعدی دستگاه های متحرک را نیز شرح خواهیم داد .

 به یاری فن آوری نوین ، بیماران برای استفاده از دستگاه های مختلف ارتودنسی می توانند انتخاب های متنوعی داشته باشند . هر چند براکت های فلزی رایج هستند لیکن استفاده از براکت های سرامیکی و دستگاه های متحرک رایج که برای برخی موارد استفاده می شود ، هر روز افزایش می یابد .

ali.j

 بررسی های جدید انجام شده روی موش ها به ارتباط بین امراض قلبی و بیماری های لثه اهمیت بیشتری داده است .

محققین برای بررسی این امر موش ها را با 4 نوع باکتری که باعث سبب بیماری لثه می گردد مبتلا کردند . وقتی باکتری در داخل قلب و سرخرگ های موش ها وارد شد ، محققان توانستند سطوح ریسک فاکتورهای شناخته شده را که شامل زیاد شدن سطح کلسترول و التهابات قلبی هستند اندازه گیری کنند .

Dr.akhtari

در مقالات قبل در خدمت شما بودیم با توضیح ایمپلنت و تاریخچه ی ایمپلنت ، روش های درمان ایمپلنت و علت های شکست درمان ایمپلنت رو با هم بررسی کردیم و بحث های زیادی را در مورد ایمپلنت دندانی با هم مرور کردیم ، امروز به رژیم غذایی پس از جراحی ایمپلنت و در دوران درمان ایمپلنت می پردازیم و به شما توصیه های لازم در مورد رژیم غذایی و مواردی که باید رعایت شود را گوش زد خواهیم نمود .

ali.j

یک رژیم سالم دیابتی ، برای قند خون و کنترل وزن باید بهترین برنامه دوربردی ( استراتژی ) شما باشد . غذایی که میل می کنید می تواند به شما کمک کند تا قند خون خود را تنظیم نمایید و وزن ایده آل خود را حفظ کنید و در جهت وزن ایده آل سالم حرکت کنید تا اهداف معالجه شما را برآورده سازد . مانند هر برنامه غذایی سودمند ، یک رژیم غذایی دیابتی حوزه ی وسیعی از عناصر دلچسب را تقویت می کند ، از قبیل تعداد زیادی از میوه ها و سبزیجات ، تمام دانه ها و حبوبات ، لبنیات کم چرب ، ماهی و سایر چیزها .

 

dr.meghdadi

یکی از نگرانهای اصلی والدین ونوجوانان خصوصا در سنین بلوغ کوتاهی قد و اینده قدی کودکان است که در موارد بسیاری موجب استرس ، افسردگی و تحمیل هزینه های فراوان و گاها بی مورد به خانواده ها میگردد در ابتدا باید بدانید اکثر موارد کوتاهی قد اگر به موقع اقدام گردد حتی موارد ارثی نیز قابل درمان هستند

 

ali.j

چگونه روغن زیتون به قلب شما کمک می کند ؟

قبل از اینکه قلب شما از فواید روغن زیتون برخوردار گردد ، چند غذای انباشته از روغن زیتون را باید مصرف کرد ؟ حتی بعد از صرف یک غذا امکان دارد بدن شما از فواید روغن زیتون بهره مند شود . در بررسی افراد با کلسترول بالا تست خونی آنها نشان داد که درست دو ساعت بعد از مصرف صبحانه غنی شده با روغن زیتون فنولیک بدن آنها پتانسیل کمتری برای لخته شدن خون دارد .

dr.meghdadi

شایع ترین علت بیقراری دوران نوزادی و شیرخوارگی بخصوص در چهار ماه اول دوران شیرخوارگی کولیک شیر خوارگی یا وجود نفخ یا اتساع شکم شیرخوار می باشد که اغلب در ساعات مشخصی از شبانه روزباعث درد و بیقراری کودک و دفع دردناک در شیرخوار میگردد

 

 

صفحه‌ها